האם לחיתולים יש תוקף? המדריך לשמירת חיתולים

שבוע טוב חברים! 🌟 מה שלומכם?
אני מאמין שכמו רבים חשבתי לעצמי אם יש תוקף לחיתולים? אם אפשר לשמור אותם במשך שנים? אם זה מסכן את מי שעתיד ללבוש אותם? ומה זה אומר על אוסף החיתולים שלי? יצאתי לבדוק ולמדתי דברים נחמדים מאוד בנושא.
שנייה לפני שמתחילים אתם מוזמנים להיות חלק מהקהילה הקסומה שלנו דרך הקישור הבא אם עוד לא עשיתם את זה אתם מוזמנים להירשם לערוץ הטלגרם שלנו (אנונימי) לעדכונים על פוסטים חדשים, ובכך תהיו חלק מהקהילה שלנו 💬.
אז כמו הרבה אוהבי חיתולים או תינוקות מבוגרים גם לי התחילו להצטבר חיתולים ישנים. לפעמים כשראיתי שהולך להיות סוג חדש של חיתול הייתי מיד קונה כמה חבילות ישנות בין אם כי אהבתי את העיצוב הישן או בגלל שהם היו יותר גדולים ועבים.
אז נשארת השאלה אם אפשר להחזיק אותם כל כך הרבה זמן? יש לי אפילו חיתולים בני יותר מ20 שנה.

נתחיל בנקודות הראשונות והחשובות:
1. חיתולים לא מתקלקלים, ולא יכולים לסכן את בריאות הלובש גם אם הם לא בתוקף (יש אזהרות בהמשך).
2. אחרי שנתיים פחות או יותר החיתולים מתחילים להתפרק כך שהם יהיו פחות סופגים ופחות יעילים נגד נזילות.
3. אפשר להאריך את חיי המדף של החיתולים אם אנחנו שומרים אותם בחבילה המקורית שלהם ורחוק מאור שמש, חום, ולחות גבוהה.

תינוקות ומבוגרים בדרך כלל משתמשים בכמה חבילות של חיתולים בחודש כך שהתוקף שיש על חבילת החיתולים לא רלוונטי בשבילם (לרוב יש תוקף של שלוש שנים).

כך שמתעוררת השאלה אם חיתולים יכולים להיות פגי תוקף?
חיתולים הם מוצרי נייר וניילון, כך שבעיקרון הם ללא תאריך תפוגה (הם לעולם לא יהפכו למזיקים. עם זאת חיתול האגייס, פמפרס, ולייפ ביביז הם עם תוקף של שנתיים עד שלוש (לפי בדיקת התוקף שרשום על חבילת החיתולים). הסיבה לכך היא שחיתולים ישנים מאבדים את יעילות הספיגה שלהם והם יכולים לדלוף.
רוב יצרני החיתולים ממליצים להשתמש בהם שנתיים עד שלוש אחרי הייצור (לפי מה שהאגיס, ולייפ ביביז אמרו לי. פמפרס לא השיבו לפניה שלי).
מבחינה טכנית בגלל שאין להם תאריך תפוגה ניתן לשמור אותם, ולהשתמש בהם במשך שנים (לשמור שאריות לתינוק הבא) אך חשוב לציין כי הם יהיו פחות סופגים.
מהניסיון שלי (וניהול אוסף החיתולים) גיליתי כמה דברים:
בגלל שהחיתול עשוי ממספר חומרים שונים ישנם כמה דברים שקורים להם עם הזמן.
המראה שלהם משתנה (התמונות נמחקות עם הזמן והחיתול מצהיב), האלסטיות שלהם יורדת, וכושר הספיגה שלהם יורד.
שינוי הצבע זה לא סיפור גדול אבל הגומי שנסגר בין הרגליים ואיכות הג'ל הסופג שיורדת יכול לגרום לדליפות.

כך שאם יש לכם חבילה ישנה והצבע ניהיה צהוב זה לא מסוכן זה נורמלי לחלוטין. האלסטיות של החיתול יורדת זה לא הולך לגרום נזק למי שישתמש בהם אבל יכול להיות שיהיו דליפות והוא יהיה רופף יותר. הדבק של החיתול גם מעבד מחוזקו עם הזמן כך שהחיתול יכול להתפרק עם הזמן.

ירידה בצבעים של החיתול לא מסוכנת היא יכולה לגרום לפו הדוב להיות פחות חמוד אבל זה לא מסוכן.  אם זאת כאשר הצבע יורד זה אומר שעבר הרבה זמן כך שיכולת הספיגה של החיתול ירודה והוא יהיה פחות יעיל וסופג דבר שחשוב לציין.

מה הדרך הטובה ביותר לשמור על חיתולים?

  1. לשמור את החיתולים באריזה המקורית שלהם, ואם הם נפתחו להשתמש באיטום ואקום לסגירת החבילה – זה יאט את פירוק החומרים וימנה ספיגת ריחות רעים.
  2. להרחיק את החיתולים מאור השמש – שמירה בארון או בארגז תעזור ותעצור את דהיית הצבעים.
  3. שמירה באזור קריר וללא לחות – באזור חם החיתולים יכולים להיהרס מהחום, בנוסף הלחות נכנסת לליבת החיתול ויכול להיווצר עובש מסוכן!

מתי אסור להשתמש בחיתול ישן?

אם החיתולים פיתחו ריח לא נעים זה יכול להעיד על עובש או טחב וזה לא בריא ללבוש אותם במצב כזה וכיול להיות מסוכן מאוד לבריאות.
הגומי של החיתול רופף זה יכול לגרום לחיתול לדלוף. שכבה סופגת מעוכה אומר שהחיתול ספג יותר מידי לחות ויכול להיות לא בריא ללובש אותו.
לשוניות חיתול לא נסגרות אם הלשונית לא נסגרת החיתול לא יישאר על הלובש.

אישית אני מקפיד לשמור על החיתולים שלי באוסף עם שקית סגורה ובחבילה שלהם כך הם נשמרים לשנים ושאני רוצה חיתול ״ישן״ אני יכול להתפנק. אז איך אתם שומרים על החיתולים שלכם? ויש לכם חיתולים ישנים?

עד לפוסט הבא, איפה שלא תהיו אני שולח לכם חיבוקים,
שלכם,
דובי קטן 🧸, לב גדול❤️.
בתקווה שנדע ימים טובים, החילות החיילים החטופות והחטופים יחזרו הביתה בשלום 🎗

אם אתה חדש, אתה מוזמן להירשם לערוץ הטלגרם שלנו (אנונימי) לעדכונים על פוסטים חדשים, ולמדיה החברתית שלנו. בנוסף את ממוזמנים לפורום שלנו (ניתן לכתוב בו באנונימיות). מוזמנים גם לתמוך באתר בשביל שנוכל להמשיך לגדול ולצמוח.

בשביל שאני יהיה יכול להמשיך לתחזק את האתר אתם מוזמנים לתמוך באתר גם 10 שקלים יכולים לעזור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top