היסטורית abdl אוהבי חיתולים תינוקות בוגרים.

שלום לכולם, וברוך הבא לאתר שלי. אני דובי ואני כל-כך שמח שאתה כאן איתי היום. היום אני רוצה לצאת ביחד איתך למסע בהיסטוריה המעניינת של תרבות abdl (אוהבי חיתולים, תינוקות מבוגרים).
נצלול להיסטוריה של הקהילה, ונראה כיצד תרבות זו התפשטה, והשתנתה לאורך השנים. שניה לפני שמתחילים אם אתה חדש, אתה מוזמן להירשם לערוץ הטלגרם שלנו לעדכונים על פוסטים חדשים, ולמדיה החברתית שלנו. ויש לנו גם פורומיםמוזמנים גם לתמוך באתר.

איך התחילה תת-תרבות abdl?
לפי כמה וכמה אתרים תת-תרבות הabdl התחילה אחרי מלחמת העולם השניה, ובעיקר בארצות הברית.
נתחיל עם זה שסביב שנות ה40 וה50 היה קשה מאוד להשיג חיתולים שהיו נקים ונוחים לאור העובדה שהשתמשו בחיתולי בד (רב פעמים) מסורתיים.
החיתולים דרשו טיפול יומיומי יסודי. דבר אשר גרם לבעיות כמו פטריות ותפרחת חיתולים (לפני שדיברנו על הריח והנזילות שהיו).

השינוי המהותי המרכזי התרחש כאשר מריון דונובין רשמה פטנט על חיתול חד-פעמי, pampers והחיתולים הרב פעמים הפכו לסמל של נוחות ובטיחות. משהו שהוביל באופן כזה או אחר לפיתוח תת-תרבות של אוהבי החיתולים abdl.
אני מאמין שזה שנוצר קישור במחשבה בין חיתול לבין נוחות, בטיחות, הגנה הוביל לכך שאנשים קישרו באופן מודע או באופן לא מודע לכך שלבישת חיתול תגרום לכך.

הפריצה הגדולה הייתה בשנות ה80 כאשר האינטרנט פרץ לעולם. האינטרנט אפשר לחברי הקהילה לתקשר זה עם זו. העדות הראשונה והכי מוקדמת שאני מצאתי היא משנת 1984 בתיאוריה של מפת אהבה גל ג׳ון מאני.
בתאוריה זו הוא השתמש במונח ״אוטונפיופיליה״ שמשמעותו ״חיתול״ או פטישיזם חיתולים בשביל לתאר את המצב של אדם בוגר שאוהב ללבוש חיתולים.
האירוע הציבורי הראשון לתינוקות בוגרים היה ״שבוע התינוקות״ אשר התרחש בסן פרנסיסקו בתחילת שנות ה90. אחרי זה האינטרנט הפך לפורום מרכזי, עם אתרי אינטרנט רבים כמו שלנו.
ברור שאני חייב לציין את ארגון חברי דלי החיתולים (Diaper Pail Friends) אשר הוקם בסן פרנסיסקו. וגדל בנשת 2008 לכ15,000 חברים. 

נראות ונגישות: עם התפשטות האינטרנט בשנות ה80, ובמיוחד במאה ה21, ניתן היה לראות יצוג גדול של קהילת הabdl. קבוצות צמחו באינטרנט, נוצרו אירועים קהילתיים, וחברות אשר מספקות מוצרים כמו חיתולים למבוגרים מיוחדים לabdl הוקמו.
פורומים כמו אוהבי החיתולים או בוגרים בחיתולים שהיו בתפוז פעם, ועוד רבים אחרים תרמו לשקף את התרבות והנוכחות של אוהבי החיתולים, ולחברים להתמקד ולהביע את עצמם בצורה קולקטיבית. היום יש את הטלגרם.

קהילת abdl היום מהווה מקור חשוב לתמיכה והבנה לאנשים שצריכים אותה. לקהילת abdl יש פורומים באינטרנט, אירועים קהילתיים, קבוצות תמיכה, בלוגים, וערוצי יוטיוב אשר משמשים ככלים נפלאים וחשובים להבעת רגשות וחוויות. בנוסף ליצור קשר עם אנשים בעלי דעות דומות.
התמיכה הפסיכולוגית כן זמינה ומאפשרת קבלה והתפתחות של הקהילה.

תמיכה והתפשטות: הקהילה של ABDL מספקת תמיכה בצורות שונות, מתוך הבנה לצרכים הייחודיים של החברים בה.
פורומים וקהילות באינטרנט משמשים כמקום לחלוק חוויות, לשאול שאלות ולהתנסות בתחומים שונים של תת-תרבות זו.
אירועים קהילתיים, כמו פיקניקים וכנסים, מספקים הזדמנות לחברים להיפגש אישית, לחבר פנים לפנים, ולבנות קשרים חברתיים מחוץ לעולם הווירטואלי.

נגישות במוצרים: עם ההתפשטות והקבלה של ABDL, חברות מספקות מגוון מוצרים למבוגרים, כמו חיתולים ובגדים במידות גדולות שמתאימים לקהל זה.
חיתולים מותאמים עבור מבוגרים הופכים לפריטי לבוש יומיומיים נוחים, וחברות מתמחות בלספק מוצרים המסייעים לפרקטיקה של התת-תרבות ABDL. כולל בגדי תינוקות למבוגרים, בקבוקי תינוקות למבוגרים, מוצצים וחיתולים למבוגרים שנראים כמו של תינוקות.

התפתחות וקבלה בין אישית: ככל שהקהילה של ABDL מתרחבת ומתפשטת, גם ההבנה והקבלה ממשיכה לגדול.
אנשים מתחברים ומכירים זה את זה, משתפים דעות, חוויות, וביקורות. דברים אשר מובילים להפחתת הסטיגמות ולקבלת יותר תמיכה מהסוכנויות החברתיות.

זיהוי וקבלה: אורח החיים של ABDL הולך ומתקבל באופן גדל ככל שחולפות השנים.
זיהוי והבנה רחבה יותר של הקהילה מוביל להקטנת הסטיגמות והקשיים החברתיים שקשורים אליה. קבלה חמה יותר של הקהילה יכולה לשפר את איכות החיים של אלו שבוחרים להיות חלק מקהילת ABDL.
היום ישנם תפקידים משנים לאוהבי חיתולים או התהגויות כאלו במגוון סדרות וסרטים בטלוויזיה אשר מציגים את אוהבי החיתולים (רמזור, חברות, צומת מילר, ועוד…).

מבט לעתיד: אני מאמין שעם הזמן יהיו יותר, ויותר חידושים ושינוים בתרבות הabdl וקבלה שלנו בחברה.
היום ישנם יותר מחקרים בנושא, ואני מאמין שימשיכו להיות. בנוסף להתפתחות האינטרנט, צמיחת ערוצים בנושא, ביטיוב, טיקטוק אשר מובילים להסברה בנושא כך שהדיאלוג יתרחב ויורחב.
כך הקהילה תתרחב ותתפשט באופן נוסף. המקום שבו אנחנו נמצאים כיום חברי התת-תרבות ABDL הוא מקום עם הבנה רבה ותמיכה חברתית, ויש כל הסיבה להניח כי יתרחב ויתפשט עוד יותר בעתיד.

אני מקווה שהקהילה שלנו תמשיך לגדול, ולהסביר את עצמה בצורה טובה עד לקבלה בחברה הכללית.

אז עד לפעם הבא איפה שלא תהיו, שולח לכם חיבוקים.

שלכם,
דובי קטן 🧸, לב גדול❤️.
בתקווה שנדע ימים טובים, החילות החיילים החטופות והחטופים יחזרו הביתה בשלום 🎗

אם אתה חדש, אתה מוזמן להירשם לערוץ הטלגרם שלנו (אנונימי) לעדכונים על פוסטים חדשים, ולמדיה החברתית שלנו. בנוסף את ממוזמנים לפורום שלנו (ניתן לכתוב בו באנונימיות). מוזמנים גם לתמוך באתר בשביל שנוכל להמשיך לגדול ולצמוח.

בשביל שאני יהיה יכול להמשיך לתחזק את האתר אתם מוזמנים לתמוך באתר' גם 10 שקלים יכולים לעזור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top